First to the Finish
September 08, 2018
www.raceresultsplus.com River City Race Management
Overall Finish List - Boys
Boys - 3A
All Runners
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Year
1 1 3553 Rory Cavan Glenbard West 14:24.4 4:48/M sr
2 2 3010 Jack Roberts Downers Grove North 14:26.5 4:49/M sr
3 3 2630 Tyler Cushing Bolingbrook High School 14:44.8 4:55/M jr
4 4 5457 Samuel Rivera Whitney Young H.S 14:46.0 4:55/M sr
5 5 3968 Jared Kreis Lincoln-Way Central HS 14:48.3 4:56/M jr
6 (< 5) 3608 Andrew O'Keefe Granite City HS 14:51.0 4:57/M sr
7 6 4064 Tommy Brady Maine South 14:53.4 4:58/M sr
8 7 3251 Roland Prenzler Edwardsville 14:54.7 4:58/M sr
9 8 3586 Stephen Moody Glenbard West 14:55.4 4:58/M sr
10 9 4992 Eddie Lennon Rolling Meadows High School 14:58.0 4:59/M sr
11 10 4563 Charles Wetzel Normal West 14:58.6 4:59/M jr
12 11 4013 Jack Ehlert Lyons Township 14:59.0 5:00/M jr
13 12 3127 Adam Swanson Dundee Crown High School 15:00.7 5:00/M sr
14 13 3440 Ethan Meyer Fishers HS 15:04.4 5:01/M sr
15 14 2619 Guillermo Ibarra Berwyn/Cicero Morton High School 15:07.3 5:02/M jr
16 15 4634 Luke Wentz Oswego East High School 15:07.5 5:02/M jr
17 16 3397 Maximus Peterson Evanston Township High School 15:09.3 5:03/M jr
18 17 4603 Heriberto Alvarez Oswego East High School 15:09.8 5:03/M jr
19 18 3074 Edwin Siuda Downers Grove South 15:11.9 5:04/M sr
20 19 3432 Will Clark Fishers HS 15:16.6 5:05/M so
21 20 2916 Aidan Donohue DeKalb High School 15:17.1 5:06/M jr
22 21 5453 Charlie Nevins Whitney Young H.S 15:17.1 5:06/M sr
23 22 4032 Jocqael Thorpe Lyons Township 15:17.4 5:06/M so
24 23 5067 Jacob Flynn Saint Ignatius College Prep 15:17.8 5:06/M jr
25 24 3439 Alex Meyer Fishers HS 15:20.3 5:07/M sr
26 25 2944 Emmanuel Yepiz DeKalb High School 15:20.8 5:07/M jr
27 26 3249 Jack Pifer Edwardsville 15:21.1 5:07/M jr
28 27 3100 Lucas Janikowski Dundee Crown High School 15:22.0 5:07/M sr
29 28 5111 John Walls Saint Ignatius College Prep 15:22.2 5:07/M sr
30 29 4326 Jason Hoffman Minooka 15:23.7 5:08/M jr
31 30 3706 Matt Kusak Hinsdale Central High School 15:24.2 5:08/M sr
32 31 4606 Nicholas Bozarth Oswego East High School 15:25.5 5:08/M jr
33 32 4078 Joey Kasch Maine South 15:25.6 5:08/M jr
34 33 4008 Ryan Bonfiglio Lyons Township 15:25.9 5:08/M sr
35 34 3688 Jose Reyes Highland Park High School 15:26.4 5:09/M sr
36 35 5373 Wes Beitler Waubonsie Valley HS Boys 15:26.9 5:09/M jr
37 36 2411 Alex Beckerman Adlai E. Stevenson High School 15:27.5 5:09/M sr
38 37 3712 Piyush Mekla Hinsdale Central High School 15:27.5 5:09/M so
39 38 4465 Charlie Forbes New Trier High School 15:27.8 5:09/M sr
40 39 4988 Stephen Barretto Rolling Meadows High School 15:28.1 5:09/M so
41 40 3434 Quintin Goldman Fishers HS 15:29.4 5:10/M sr
42 41 5608 Ivan Westcott Yorkville High School 15:30.5 5:10/M so
43 42 4461 Ford Baker New Trier High School 15:30.7 5:10/M sr
44 43 4088 Ian Spears Maine South 15:30.7 5:10/M sr
45 44 3687 Jason Polydoris Highland Park High School 15:31.3 5:10/M so
46 45 3591 William O'Brien Glenbard West 15:31.9 5:10/M sr
47 46 4016 Owen Hays Lyons Township 15:32.8 5:11/M so
48 47 5001 Matt Schoessling Rolling Meadows High School 15:33.1 5:11/M sr
49 48 2535 Chris Levario Batavia High School 15:34.3 5:11/M sr
50 49 3786 Mark Lemke Jacobs High School 15:34.5 5:11/M sr
51 50 2529 Adam Kennedy Batavia High School 15:34.7 5:11/M jr
52 51 3443 Drew Smith Fishers HS 15:35.1 5:12/M jr
53 52 3593 Ian Repking Glenbard West 15:36.8 5:12/M sr
54 53 4012 Drew Dilcher Lyons Township 15:37.4 5:12/M sr
55 54 4021 Sawyer Madell Lyons Township 15:37.9 5:12/M so
56 55 3427 Dylan Arive Fishers HS 15:37.9 5:12/M sr
57 56 4353 Vincent Van Eck Minooka 15:38.0 5:13/M so
58 57 4472 Luke Wisner New Trier High School 15:38.1 5:13/M sr
59 58 4466 Joey Galindo New Trier High School 15:38.6 5:13/M sr
60 59 4635 Brad Wiggins Oswego East High School 15:38.9 5:13/M jr
61 60 2533 Joe Knanishu Batavia High School 15:39.3 5:13/M jr
62 61 2732 Maxum Caesar Cary-Grove High School 15:40.1 5:13/M jr
63 62 3261 Zach Walters Edwardsville 15:40.5 5:13/M jr
64 63 5573 Ben Tholen Yorkville High School 15:40.7 5:13/M sr
65 64 3966 Andrew Englert Lincoln-Way Central HS 15:42.0 5:14/M sr
66 65 3568 William Hohe Glenbard West 15:42.0 5:14/M so
67 66 4000 Marc Schelli Lockport Township 15:42.0 5:14/M sr
68 67 4341 Hunter Phillips Minooka 15:42.5 5:14/M jr
69 68 4119 Jack Brewster Marmion Academy 15:43.7 5:14/M sr
70 69 2976 Evan Cummins Downers Grove North 15:44.6 5:15/M so
71 70 4328 Seth Joder Minooka 15:45.2 5:15/M sr
72 71 5377 Jackson Bukala Waubonsie Valley HS Boys 15:45.8 5:15/M jr
73 72 5375 Zach Benziger Waubonsie Valley HS Boys 15:46.1 5:15/M so
74 73 4463 Jackson Flick New Trier High School 15:46.7 5:15/M jr
75 74 4014 Finn Gallagher Lyons Township 15:46.8 5:15/M fr
76 75 3436 Jared Halamka Fishers HS 15:47.5 5:16/M sr
77 76 3998 Donvan Paske Lockport Township 15:47.8 5:16/M sr
78 77 3555 Pierce Cousins Glenbard West 15:48.4 5:16/M so
79 78 5398 Eryk Stewart Waubonsie Valley HS Boys 15:48.7 5:16/M sr
80 (< 5) 4505 Jackson McClure Normal University 15:49.2 5:16/M sr
81 79 4615 Nick Henz Oswego East High School 15:50.0 5:17/M so
82 80 4708 Matthew Thomas Plainfield North 15:51.2 5:17/M jr
83 81 2566 Jacob Fritz BBCHS 15:51.3 5:17/M jr
84 82 3384 Maxwell Ebeling Evanston Township High School 15:51.5 5:17/M sr
85 83 4311 Mark Dames Minooka 15:51.9 5:17/M sr
86 84 5089 Liam Linnen Saint Ignatius College Prep 15:52.4 5:17/M so
87 85 4066 Adam Christopher Maine South 15:52.4 5:17/M jr
88 86 2545 Damian Rodriguez Batavia High School 15:53.0 5:18/M jr
89 87 2517 Reid Coyle Batavia High School 15:53.0 5:18/M sr
90 88 4467 Graeme Lane New Trier High School 15:53.3 5:18/M sr
91 89 3711 Carter McCarroll Hinsdale Central High School 15:53.3 5:18/M jr
92 (> 7) 3438 Max McCollum Fishers HS 15:53.6 5:18/M so
93 90 3562 Bennett Fate Glenbard West 15:53.9 5:18/M sr
94 91 3084 George Willer Downers Grove South 15:54.4 5:18/M sr
95 (< 5) 4522 Cooper Wilken Normal University 15:54.7 5:18/M sr
96 92 2679 Grant Wasielewski Buffalo Grove High School 15:54.9 5:18/M jr
97 93 3077 Canyon Stage Downers Grove South 15:55.2 5:18/M jr
98 94 4994 Cj Miller Rolling Meadows High School 15:55.8 5:18/M sr
99 95 3234 Max Hartmann Edwardsville 15:55.9 5:18/M sr
100 96 3774 Andrew Doetsch Jacobs High School 15:56.0 5:19/M fr
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Year
101 97 2763 Derek Warren Cary-Grove High School 15:56.7 5:19/M sr
102 98 4474 Charlie Montgomery Niles North (Skokie) 15:57.1 5:19/M sr
103 99 4120 Alex Carlson Marmion Academy 15:58.0 5:19/M jr
104 100 3997 Aidan Pajeau Lockport Township 15:58.8 5:19/M jr
105 101 4169 Jessi Garcia McHenry High School 15:58.9 5:19/M jr
106 102 4122 Jake Coffman Marmion Academy 15:58.9 5:19/M sr
107 103 4460 Ben Akason New Trier High School 15:59.5 5:20/M jr
108 104 3019 Evangelos Stavrou Downers Grove North 16:00.5 5:20/M so
109 105 4320 Jordan Freese Minooka 16:01.2 5:20/M sr
110 106 4118 Keegan Bennett Marmion Academy 16:01.3 5:20/M sr
111 107 3016 Matt Shimenetto Downers Grove North 16:01.6 5:20/M jr
112 108 3101 Mark Jensen Dundee Crown High School 16:01.8 5:20/M sr
113 109 5372 Alex Barenbrugge Waubonsie Valley HS Boys 16:02.9 5:21/M sr
114 110 4129 Anthony Zangler Marmion Academy 16:03.5 5:21/M jr
115 111 4620 Maverick Lange Oswego East High School 16:04.9 5:21/M jr
116 112 4065 Luke Burkum Maine South 16:05.7 5:22/M jr
117 113 2620 Anthony Munoz Berwyn/Cicero Morton High School 16:06.5 5:22/M sr
118 114 4383 Jackson McClellan Moline High School 16:07.0 5:22/M so
119 115 5316 Jack Ballard Victor J. Andrew 16:07.3 5:22/M jr
120 116 2680 Luke Wenzel Buffalo Grove High School 16:07.6 5:22/M sr
121 117 3011 Matt Rowley Downers Grove North 16:08.2 5:23/M so
122 (> 7) 3429 Thomas Brelage Fishers HS 16:10.0 5:23/M sr
123 118 5501 Tyler King Willowbrook 16:10.9 5:23/M so
124 119 4345 Daniel Schalk Minooka 16:11.7 5:24/M fr
125 120 2418 Anthony Rodriguez Adlai E. Stevenson High School 16:11.8 5:24/M jr
126 121 4528 Gabriel Bush Normal West 16:11.9 5:24/M sr
127 122 5059 Christian Coletta Saint Ignatius College Prep 16:12.8 5:24/M sr
128 123 4182 Carlos Montes McHenry High School 16:12.9 5:24/M so
129 124 5491 Matt Caron Willowbrook 16:14.0 5:25/M sr
130 125 3985 Jacob Hinchley Lockport Township 16:14.0 5:25/M jr
131 126 3696 Chinmay Amin Hinsdale Central High School 16:14.4 5:25/M jr
132 127 2416 Corey Pacernick Adlai E. Stevenson High School 16:14.7 5:25/M jr
133 128 3062 John Norris Downers Grove South 16:15.0 5:25/M jr
134 129 3060 Stephen Nicholson Downers Grove South 16:15.0 5:25/M jr
135 130 3990 Alexander Kistinger Lockport Township 16:15.5 5:25/M sr
136 131 5102 John Rittereiser Saint Ignatius College Prep 16:16.1 5:25/M sr
137 (> 7) 3566 Colin Hess Glenbard West 16:17.0 5:26/M so
138 132 5087 Michael Lesak Saint Ignatius College Prep 16:17.1 5:26/M jr
139 133 4695 Nick Lowe Plainfield North 16:17.3 5:26/M sr
140 (> 7) 4024 Sean McDermott Lyons Township 16:18.3 5:26/M sr
141 134 4686 Jack Anderson Plainfield North 16:19.2 5:26/M sr
142 135 3043 John Heneghan Downers Grove South 16:19.2 5:26/M jr
143 136 3716 Chase Sandlin Hinsdale Central High School 16:19.4 5:26/M sr
144 137 5461 Keaton Schwartz Whitney Young H.S 16:19.7 5:26/M sr
145 138 2912 Juan Castro DeKalb High School 16:20.8 5:27/M jr
146 139 2662 Tyler Matsuda Buffalo Grove High School 16:21.4 5:27/M fr
147 140 3071 Brock Royle Downers Grove South 16:21.4 5:27/M sr
148 141 4696 Ryan Maseman Plainfield North 16:21.6 5:27/M so
149 142 2973 Niall Brennan Downers Grove North 16:21.8 5:27/M so
150 143 5003 Jacob Wright Rolling Meadows High School 16:22.0 5:27/M jr
151 144 2750 Ryan Peters Cary-Grove High School 16:22.0 5:27/M so
152 145 2567 Grayson Gonski BBCHS 16:22.3 5:27/M jr
153 146 4636 Lukas Wolf Oswego East High School 16:22.6 5:27/M sr
154 147 4126 Jake Harron Marmion Academy 16:23.1 5:28/M sr
155 148 4390 Tim Wolf Moline High School 16:23.3 5:28/M jr
156 149 4996 Nate Orylk Rolling Meadows High School 16:23.5 5:28/M sr
157 150 5583 Jackson Edwards Yorkville High School 16:24.1 5:28/M so
158 151 5596 Alex Loos Yorkville High School 16:24.4 5:28/M sr
159 (> 7) 3065 Matthew Peloso Downers Grove South 16:24.7 5:28/M sr
160 152 4553 Luke Reinhart Normal West 16:25.0 5:28/M fr
161 153 2977 Thomas Diamond Downers Grove North 16:25.4 5:28/M jr
162 (> 7) 2990 Clark Kelly Downers Grove North 16:25.7 5:28/M jr
163 154 2422 Alan Sherman Adlai E. Stevenson High School 16:25.7 5:28/M sr
164 155 3133 Max Wizgird Dundee Crown High School 16:26.4 5:29/M jr
165 156 2549 Eamon Samsami Batavia High School 16:26.7 5:29/M jr
166 157 2728 Ian Barnes Cary-Grove High School 16:26.9 5:29/M fr
167 158 4688 Sean Curran Plainfield North 16:27.4 5:29/M jr
168 159 5096 Thomas Novy Saint Ignatius College Prep 16:27.4 5:29/M sr
169 160 3388 Moran James Evanston Township High School 16:27.5 5:29/M jr
170 161 2423 Cameron Sprague Adlai E. Stevenson High School 16:27.8 5:29/M jr
171 162 3637 Isai Morales Hampshire 16:28.6 5:29/M so
172 163 3661 Alex Brown Highland Park High School 16:29.4 5:30/M fr
173 164 3402 Conor Ward Evanston Township High School 16:29.7 5:30/M jr
174 165 3994 Austin Molitor Lockport Township 16:30.1 5:30/M so
175 166 3804 Daniel Sanders Jacobs High School 16:31.9 5:30/M so
176 (> 7) 3040 Nick Dziedzic Downers Grove South 16:32.3 5:31/M sr
177 167 2926 Riley Marks DeKalb High School 16:32.5 5:31/M sr
178 (> 7) 3580 Andrew Malek Glenbard West 16:33.1 5:31/M jr
179 168 2735 Joey Drage Cary-Grove High School 16:33.7 5:31/M fr
180 169 4269 Ben Malloy Metea Valley High School 16:33.9 5:31/M sr
181 170 4697 Patrick McManaman Plainfield North 16:34.7 5:31/M sr
182 171 4174 Ian Knebl McHenry High School 16:34.8 5:31/M jr
183 (> 7) 5088 Colin Linnen Saint Ignatius College Prep 16:35.0 5:32/M so
184 172 3635 Tommy Croissant Hampshire 16:35.0 5:32/M sr
185 (> 7) 4607 Nathan Brischetto Oswego East High School 16:35.1 5:32/M jr
186 173 4173 Dylan Jensen McHenry High School 16:35.3 5:32/M jr
187 174 2525 Ryan Hamilton Batavia High School 16:35.7 5:32/M jr
188 175 2745 Ashby Jordan Cary-Grove High School 16:37.0 5:32/M fr
189 176 5005 Manuel Buendia Romeoville High School 16:37.6 5:32/M sr
190 177 4997 Royce Piscitello Rolling Meadows High School 16:37.7 5:32/M sr
191 178 5394 Nate Sheppard Waubonsie Valley HS Boys 16:38.3 5:33/M jr
192 179 3964 Jackson Burriss Lincoln-Way Central HS 16:40.8 5:33/M sr
193 (> 7) 3577 Jake Kaslewicz Glenbard West 16:41.1 5:34/M sr
194 (> 7) 3428 Jake Brattain Fishers HS 16:41.6 5:34/M sr
195 180 2420 Daniel Saltz Adlai E. Stevenson High School 16:41.7 5:34/M sr
196 181 5466 Justin Villasenor Whitney Young H.S 16:42.1 5:34/M jr
197 182 3700 Bradley Davis Hinsdale Central High School 16:42.3 5:34/M sr
198 (< 5) 3609 Jeremiah Perry Granite City HS 16:42.7 5:34/M jr
199 183 2562 Brendan Dalcanton BBCHS 16:43.2 5:34/M fr
200 184 5590 Austin Hunter Yorkville High School 16:43.3 5:34/M jr
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Year
201 185 3772 Brandon Cole Jacobs High School 16:43.4 5:34/M sr
202 186 4704 Michael Schmauderer Plainfield North 16:43.9 5:34/M jr
203 (> 7) 3023 Phillip Tipton Downers Grove North 16:44.0 5:35/M so
204 187 5496 Brandon Heselton Willowbrook 16:44.6 5:35/M jr
205 (> 7) 4710 Ryan Walczak Plainfield North 16:44.7 5:35/M sr
206 188 2655 Javier Guerrero Buffalo Grove High School 16:45.1 5:35/M sr
207 (> 7) 4347 Cole Senders Minooka 16:45.5 5:35/M sr
208 189 4085 Matt Schilling Maine South 16:45.6 5:35/M sr
209 (> 7) 4303 Nicolas Beck Minooka 16:46.3 5:35/M sr
210 190 3667 Corey Fairchild Highland Park High School 16:46.4 5:35/M jr
211 191 3394 Julion Michelin Evanston Township High School 16:47.0 5:36/M sr
212 192 3259 Alexander Valdez Edwardsville 16:48.3 5:36/M jr
213 193 4168 Kyle Dutkiewicz McHenry High School 16:48.6 5:36/M sr
214 194 4121 Trevis Clementi Marmion Academy 16:50.6 5:37/M jr
215 (> 7) 5083 Al Kaleshi Saint Ignatius College Prep 16:50.8 5:37/M jr
216 195 3380 Ellis Alan Evanston Township High School 16:51.5 5:37/M so
217 196 4290 Krishna Vasudev Metea Valley High School 16:51.7 5:37/M jr
218 197 5618 Avedis Sarkisian Zion-Benton Twp. High School 16:51.8 5:37/M sr
219 198 5609 Miguel Balderas Zion-Benton Twp. High School 16:51.8 5:37/M sr
220 199 2615 Juan Duran Berwyn/Cicero Morton High School 16:51.9 5:37/M sr
221 200 4063 Sean Bauer Maine South 16:52.2 5:37/M jr
222 201 3970 Caden Simone Lincoln-Way Central HS 16:52.3 5:37/M fr
223 202 3983 Brendan Diamond Lockport Township 16:52.4 5:37/M jr
224 203 3195 James Wright East Moline United 16:52.4 5:37/M jr
225 204 4188 Caleb Schopen McHenry High School 16:52.7 5:37/M so
226 205 2616 Jonathan Garcia Berwyn/Cicero Morton High School 16:53.0 5:38/M sr
227 206 3659 Erik Anderson Highland Park High School 16:53.1 5:38/M so
228 207 3967 Erik Johnson Lincoln-Way Central HS 16:54.4 5:38/M jr
229 208 3788 Evan Ludlum Jacobs High School 16:55.0 5:38/M sr
230 (> 7) 3022 Andrew Thompson Downers Grove North 16:55.1 5:38/M jr
231 209 3723 Michael Ward Hinsdale Central High School 16:55.5 5:38/M sr
232 210 4477 Kian Rizarri Niles North (Skokie) 16:56.7 5:39/M sr
233 (> 7) 4993 Jack Martin Rolling Meadows High School 16:57.0 5:39/M jr
234 211 4254 Justin Fichte Metea Valley High School 16:57.1 5:39/M sr
235 (> 7) 3972 Michael Barber Lockport Township 16:57.5 5:39/M jr
236 212 5389 Toby McGuire Waubonsie Valley HS Boys 16:58.5 5:39/M jr
237 (> 7) 4305 Christian Carbajal Minooka 16:58.7 5:39/M sr
238 (> 7) 5399 Joey Sweeney Waubonsie Valley HS Boys 16:59.0 5:40/M so
239 213 5493 Mike Danielson Willowbrook 17:00.0 5:40/M sr
240 214 2576 Kellen Saindon BBCHS 17:00.4 5:40/M sr
241 (> 7) 4629 Ryan Schiltz Oswego East High School 17:01.2 5:40/M jr
242 215 2747 Andrew Lewis Cary-Grove High School 17:03.0 5:41/M sr
243 216 2675 Jake Spies Buffalo Grove High School 17:03.4 5:41/M sr
244 217 4558 Grayson Talaski Normal West 17:03.5 5:41/M so
245 218 3099 Brian Hernandez Dundee Crown High School 17:03.7 5:41/M sr
246 219 5429 Seth Carlson Whitney Young H.S 17:04.1 5:41/M so
247 220 3636 Teddy Lyon Hampshire 17:05.4 5:42/M sr
248 221 2621 Pedro Ocampo Berwyn/Cicero Morton High School 17:05.6 5:42/M sr
249 222 4476 Khush Patel Niles North (Skokie) 17:07.0 5:42/M sr
250 (> 7) 4989 Aidan Fruzyna Rolling Meadows High School 17:07.6 5:42/M sr
251 223 5321 Jacob Malinoff Victor J. Andrew 17:08.9 5:43/M jr
252 (> 7) 4699 Jack Patton Plainfield North 17:08.9 5:43/M jr
253 224 4531 Cody Dunn Normal West 17:09.4 5:43/M fr
254 225 2624 Kenneth Sandoval Berwyn/Cicero Morton High School 17:09.4 5:43/M sr
255 226 4375 Jon Hutton Moline High School 17:09.6 5:43/M so
256 227 5615 Victor Mares Zion-Benton Twp. High School 17:09.7 5:43/M sr
257 (> 7) 5085 Carlin Kyhl Saint Ignatius College Prep 17:10.3 5:43/M so
258 228 5616 Jason Mascorro Zion-Benton Twp. High School 17:10.5 5:43/M sr
259 229 3257 Drew Stover Edwardsville 17:10.7 5:43/M so
260 (> 7) 4619 Tyler Koopman Oswego East High School 17:11.3 5:44/M jr
261 230 3965 Lucas Dion Lincoln-Way Central HS 17:12.0 5:44/M jr
262 231 3682 Jordy Mazza Highland Park High School 17:12.6 5:44/M sr
263 232 2663 Matt Metzger Buffalo Grove High School 17:12.9 5:44/M sr
264 233 5510 William Stout Willowbrook 17:13.3 5:44/M sr
265 234 4478 Amin Sahid Niles North (Skokie) 17:14.5 5:45/M sr
266 235 3969 Jay Parker Lincoln-Way Central HS 17:15.0 5:45/M so
267 236 2928 Mario Montoya DeKalb High School 17:15.7 5:45/M sr
268 237 5464 Tristan Taylor Whitney Young H.S 17:16.0 5:45/M sr
269 238 3787 Justin Lorenz Jacobs High School 17:16.9 5:45/M sr
270 239 2571 Noah Kuxmann BBCHS 17:17.0 5:46/M sr
271 240 4565 Ezra Hill Northside College Prep 17:17.4 5:46/M so
272 241 4548 Joshua Perry Normal West 17:17.7 5:46/M so
273 242 3238 Ryan Luitjohan Edwardsville 17:18.0 5:46/M fr
274 (> 7) 4001 Josh Scholl Lockport Township 17:18.2 5:46/M jr
275 243 2398 Dylan Moran Addison Trail 17:18.3 5:46/M so
276 244 5016 Leonardo Perez Romeoville High School 17:18.9 5:46/M jr
277 245 5595 Corey Kramer Yorkville High School 17:19.0 5:46/M jr
278 246 5648 Dorian Gradzki Argo Community High School 17:20.1 5:47/M jr
279 247 3132 Kyle Wizgird Dundee Crown High School 17:20.3 5:47/M sr
280 (> 7) 4693 Jacob Henry Plainfield North 17:21.3 5:47/M jr
281 248 3800 Trevor Petrin Jacobs High School 17:21.6 5:47/M jr
282 249 4250 Jack Coyle Metea Valley High School 17:21.9 5:47/M jr
283 250 4186 Enrique Robles McHenry High School 17:22.4 5:47/M fr
284 251 3383 J.t. Darin Evanston Township High School 17:22.6 5:47/M so
285 252 2413 Dawei Ding Adlai E. Stevenson High School 17:23.0 5:48/M sr
286 (> 7) 2764 James Wozniak Cary-Grove High School 17:23.4 5:48/M sr
287 253 3183 Trey Heinz East Moline United 17:23.5 5:48/M so
288 (> 7) 2733 Juan Camargo Cary-Grove High School 17:24.1 5:48/M sr
289 254 2558 Boston Brooks BBCHS 17:24.8 5:48/M jr
290 255 3189 Roberto Munoz East Moline United 17:25.1 5:48/M jr
291 256 4568 Seth Karall Northside College Prep 17:26.4 5:49/M jr
292 257 5011 Joshua Kamuda Romeoville High School 17:26.5 5:49/M so
293 (> 7) 3779 Kyle Horn Jacobs High School 17:27.1 5:49/M so
294 258 3639 Alex Surprise Hampshire 17:28.3 5:49/M sr
295 259 2634 Prue Thomas Bolingbrook High School 17:29.0 5:50/M sr
296 260 4286 Ryan Schlesinger Metea Valley High School 17:29.4 5:50/M jr
297 261 5007 Eduardo Fulgencio Romeoville High School 17:30.7 5:50/M sr
298 262 3638 Darius Nguepi Hampshire 17:30.9 5:50/M so
299 263 5320 Collin Landers Victor J. Andrew 17:31.8 5:50/M so
300 (> 7) 3250 Dan Powell Edwardsville 17:32.4 5:51/M sr
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Year
301 264 5327 Luke Snedden Victor J. Andrew 17:33.2 5:51/M so
302 265 4475 Jay Patel Niles North (Skokie) 17:33.2 5:51/M sr
303 266 5017 Chase Pruett Romeoville High School 17:33.8 5:51/M so
304 267 4377 Nikolas Johnson Moline High School 17:35.1 5:52/M sr
305 (> 7) 2753 Thomas Roth Cary-Grove High School 17:35.5 5:52/M sr
306 268 5502 Nick Leo Willowbrook 17:35.6 5:52/M so
307 (> 7) 3385 Ayoub El Ashmawi Evanston Township High School 17:37.0 5:52/M sr
308 269 4976 Salvador Salas-GodinezRockford Guilford 17:38.0 5:53/M so
309 270 2623 Veymer Ramos Berwyn/Cicero Morton High School 17:38.2 5:53/M sr
310 271 4376 Bryce Johnson Moline High School 17:38.9 5:53/M sr
311 272 4571 Norberto Nieves Northside College Prep 17:39.8 5:53/M sr
312 273 4238 Evan Bach Metea Valley High School 17:40.2 5:53/M so
313 274 5647 Carlos Galvan Argo Community High School 17:41.0 5:54/M sr
314 275 4388 Nikola Stojanovic Moline High School 17:42.1 5:54/M sr
315 276 4527 Elijah Bush Normal West 17:42.9 5:54/M so
316 (> 7) 3083 James Weigel Downers Grove South 17:43.1 5:54/M sr
317 (> 7) 3768 Brett Bognar Jacobs High School 17:43.3 5:54/M sr
318 277 5644 Scott Beveridge Argo Community High School 17:43.4 5:54/M so
319 (> 7) 2417 Stuart Rand Adlai E. Stevenson High School 17:43.7 5:54/M jr
320 278 2930 Karl Olsen DeKalb High School 17:43.9 5:54/M so
321 279 3694 Jason Werneth Highland Park High School 17:44.7 5:55/M so
322 (> 7) 2625 Cruz Trujillo Berwyn/Cicero Morton High School 17:44.7 5:55/M jr
323 (> 7) 3668 Max Friedman Highland Park High School 17:45.3 5:55/M so
324 (> 7) 3971 Kaelum Alvarez Lockport Township 17:45.7 5:55/M jr
325 280 2678 Joe Vossel Buffalo Grove High School 17:46.7 5:55/M sr
326 281 4237 Shravan Arun Metea Valley High School 17:47.5 5:56/M sr
327 282 5612 Tristan Fitzgerald Zion-Benton Twp. High School 17:48.6 5:56/M sr
328 283 2633 Kendall Scott Bolingbrook High School 17:48.9 5:56/M sr
329 284 5617 Nathaniel Rivera Zion-Benton Twp. High School 17:49.6 5:56/M so
330 (> 7) 4194 Justin Wilde McHenry High School 17:50.0 5:57/M jr
331 (> 7) 2614 Aaron Delgado Berwyn/Cicero Morton High School 17:51.2 5:57/M sr
332 (> 7) 2617 Johnathan Gayton Berwyn/Cicero Morton High School 17:52.5 5:57/M so
333 (> 7) 4191 Brayden Singer McHenry High School 17:53.2 5:58/M jr
334 285 2635 Brett Wasick Bolingbrook High School 17:53.4 5:58/M fr
335 286 4364 Spencer Clapper Moline High School 17:54.6 5:58/M sr
336 (> 7) 3381 Owen Briggman Evanston Township High School 17:55.3 5:58/M so
337 287 3634 Jacob Carignan Hampshire 17:55.4 5:58/M sr
338 (> 7) 4536 Owen Gieseler Normal West 17:56.2 5:59/M fr
339 (> 7) 4251 Addison Edwards Metea Valley High School 17:57.6 5:59/M so
340 288 5614 Marcos Luevano Zion-Benton Twp. High School 17:57.8 5:59/M so
341 289 3194 Logan Veloz East Moline United 18:00.2 6:00/M fr
342 (> 7) 4061 Brad Altman Maine South 18:00.3 6:00/M jr
343 290 5494 Tom Danielson Willowbrook 18:01.1 6:00/M sr
344 291 2556 Matt Anderson BBCHS 18:01.4 6:00/M so
345 292 4971 Joe Gibbons Rockford Guilford 18:01.8 6:00/M so
346 (> 7) 2419 Jacob Rubin Adlai E. Stevenson High School 18:01.9 6:00/M sr
347 293 2629 Jakob Cozzi Bolingbrook High School 18:02.0 6:01/M jr
348 294 3186 Darren Manion East Moline United 18:04.0 6:01/M sr
349 (> 7) 4359 Sam Adams Moline High School 18:04.4 6:01/M sr
350 (> 7) 4075 Adam Hauser Maine South 18:05.6 6:02/M sr
351 295 2381 Ricardo Arreguin Addison Trail 18:06.2 6:02/M sr
352 (> 7) 5507 Liam Riesen Willowbrook 18:06.6 6:02/M jr
353 (> 7) 3395 Sacrad Michelin Evanston Township High School 18:06.9 6:02/M jr
354 (> 7) 5611 Andrew Figueroa Zion-Benton Twp. High School 18:10.1 6:03/M jr
355 296 4972 Emon Johnson Rockford Guilford 18:11.1 6:04/M so
356 (> 7) 2565 Grant Fouts BBCHS 18:11.5 6:04/M fr
357 297 4573 Kris Ushijima Northside College Prep 18:12.2 6:04/M sr
358 298 5012 David Krupa Romeoville High School 18:12.6 6:04/M sr
359 299 4966 Owen Dahlberg Rockford Guilford 18:13.2 6:04/M fr
360 (> 7) 4176 Jacob Letmanski McHenry High School 18:13.4 6:04/M jr
361 300 2935 Ulysses Ramos DeKalb High School 18:14.0 6:05/M so
362 (> 7) 4532 Jalen Erps Normal West 18:14.5 6:05/M fr
363 301 4969 Jackson Durso Rockford Guilford 18:14.6 6:05/M fr
364 302 4968 Connor Dennis Rockford Guilford 18:15.0 6:05/M fr
365 (> 7) 5497 Gavin Hitzeman Willowbrook 18:19.0 6:06/M sr
366 303 2395 Sal Lopez Addison Trail 18:21.1 6:07/M sr
367 304 2390 Cole Greaves Addison Trail 18:21.9 6:07/M so
368 305 3191 Ben Rhodes East Moline United 18:22.4 6:07/M jr
369 306 5325 Mike Ryan Victor J. Andrew 18:23.6 6:08/M sr
370 (> 7) 2575 Cal Mulder BBCHS 18:24.0 6:08/M so
371 (> 7) 4240 Braden Bernas Metea Valley High School 18:25.7 6:08/M jr
372 (> 7) 5619 Lance Storey Zion-Benton Twp. High School 18:25.8 6:08/M sr
373 (> 7) 5492 Ben Cuneen Willowbrook 18:26.2 6:09/M so
374 307 5020 Kevin Swarts Romeoville High School 18:26.4 6:09/M sr
375 308 5326 Kyle Sadowski Victor J. Andrew 18:27.2 6:09/M sr
376 309 2396 Alex Martinez Addison Trail 18:31.3 6:10/M fr
377 310 2636 Connor Wasick Bolingbrook High School 18:34.3 6:11/M fr
378 311 2405 Jonathan Ramos Addison Trail 18:35.6 6:12/M jr
379 312 2627 Joshua Beechler Bolingbrook High School 18:36.3 6:12/M fr
380 (> 7) 4525 Michael Betancourt Normal West 18:37.4 6:12/M so
381 313 4977 Conner Sherman Rockford Guilford 18:41.5 6:14/M so
382 (> 7) 2909 Aidan Bengford DeKalb High School 18:42.8 6:14/M jr
383 314 5652 Eddie Tejeda Argo Community High School 18:46.6 6:15/M so
384 315 4570 Jalen Miron Northside College Prep 18:46.9 6:15/M jr
385 316 5322 Moe Maro Victor J. Andrew 18:47.8 6:16/M sr
386 317 4574 Aaron Williams Northside College Prep 18:49.7 6:16/M sr
387 318 4569 John (minjun) Kim Northside College Prep 18:50.7 6:17/M sr
388 (> 7) 4235 Bilal Abrar Metea Valley High School 18:53.3 6:18/M so
389 (> 7) 3689 Ryan Rosenfeld Highland Park High School 18:55.4 6:18/M jr
390 (> 7) 5610 Kevin Daniels Zion-Benton Twp. High School 18:59.8 6:20/M sr
391 (> 7) 5319 Nathan Haynie Victor J. Andrew 19:02.2 6:21/M so
392 (> 7) 2931 Will Paquette DeKalb High School 19:03.8 6:21/M jr
393 (> 7) 4566 Luke Huff Northside College Prep 19:07.4 6:22/M so
394 (> 7) 5009 Jacoby Jones Romeoville High School 19:09.5 6:23/M sr
395 319 5651 Sebastian Szuba Argo Community High School 19:12.9 6:24/M jr
396 320 2391 Julian Lara Addison Trail 19:16.0 6:25/M jr
397 321 3109 Albert Navarro Dundee Crown High School 19:19.8 6:26/M sr
398 (> 7) 5323 Ryan Marynowski Victor J. Andrew 19:26.6 6:29/M fr
399 (> 7) 2399 Max Ojeda Addison Trail 19:35.8 6:32/M fr
400 (> 7) 3660 Andrew Biondi Highland Park High School 19:36.9 6:32/M sr
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Year
401 (> 7) 2628 Micah Booth Bolingbrook High School 19:46.1 6:35/M so
Team Summary Report - Boys
Boys - 3A
All Runners
Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*
1 Fishers HS 147 13 19 24 40 51 55 75
Top 5 Times: 1:16:46.1
2 Lyons Township 165 11 22 33 46 53 54 74
Top 5 Times: 1:16:52.8
3 Glenbard West 171 1 8 45 52 65 77 90
Top 5 Times: 1:16:10.6
4 Oswego East High School 201 15 17 31 59 79 111 146
Top 5 Times: 1:17:12.0
5 New Trier High School 268 38 42 57 58 73 88 103
Top 5 Times: 1:18:02.1
6 Maine South 278 6 32 43 85 112 189 200
Top 5 Times: 1:17:48.1
7 Minooka 305 29 56 67 70 83 105 119
Top 5 Times: 1:18:21.5
8 Batavia High School 331 48 50 60 86 87 156 174
Top 5 Times: 1:18:34.4
9 Rolling Meadows High School 332 9 39 47 94 143 149 177
Top 5 Times: 1:18:17.2
10 Waubonsie Valley HS Boys 365 35 71 72 78 109 178 212
Top 5 Times: 1:18:50.6
11 Edwardsville 382 7 26 62 95 192 229 242
Top 5 Times: 1:18:40.6
12 Saint Ignatius College Prep 388 23 28 84 122 131 132 159
Top 5 Times: 1:19:01.5
13 Downers Grove North 399 2 69 104 107 117 142 153
Top 5 Times: 1:18:21.5
14 Hinsdale Central High School 418 30 37 89 126 136 182 209
Top 5 Times: 1:19:18.9
15 Downers Grove South 459 18 91 93 128 129 135 140
Top 5 Times: 1:19:31.6
16 Marmion Academy 485 68 99 102 106 110 147 194
Top 5 Times: 1:19:45.6
17 Lockport Township 497 66 76 100 125 130 165 202
Top 5 Times: 1:19:58.3
18 Dundee Crown High School 520 12 27 108 155 218 247 321
Top 5 Times: 1:19:54.7
19 Whitney Young H.S 562 4 21 137 181 219 237
Top 5 Times: 1:20:09.1
20 DeKalb High School 586 20 25 138 167 236 278 300
Top 5 Times: 1:20:47.1
21 Yorkville High School 589 41 63 150 151 184 245
Top 5 Times: 1:20:43.2
22 Adlai E. Stevenson High School 598 36 120 127 154 161 180 252
Top 5 Times: 1:20:47.6
23 Evanston Township High School 613 16 82 160 164 191 195 251
Top 5 Times: 1:20:45.2
24 Cary-Grove High School 627 61 97 144 157 168 175 215
Top 5 Times: 1:20:59.7
25 Highland Park High School 637 34 44 163 190 206 231 279
Top 5 Times: 1:21:06.8
26 Plainfield North 646 80 133 134 141 158 170 186
Top 5 Times: 1:21:16.8
27 Lincoln-Way Central HS 656 5 64 179 201 207 230 235
Top 5 Times: 1:20:57.8
28 Jacobs High School 704 49 96 166 185 208 238 248
Top 5 Times: 1:21:41.0
29 Normal West 724 10 121 152 217 224 241 276
Top 5 Times: 1:21:48.6
30 Buffalo Grove High School 751 92 116 139 188 216 232 280
Top 5 Times: 1:22:12.6
31 Berwyn/Cicero Morton High School 752 14 113 199 205 221 225 270
Top 5 Times: 1:22:04.4
32 McHenry High School 761 101 123 171 173 193 204 250
Top 5 Times: 1:22:10.7
33 BBCHS 862 81 145 183 214 239 254 291
Top 5 Times: 1:23:14.3
34 Willowbrook 875 118 124 187 213 233 268 290
Top 5 Times: 1:23:22.8
35 Moline High School 1026 114 148 226 267 271 275 286
Top 5 Times: 1:24:54.0
36 Niles North (Skokie) 1029 98 210 222 234 265
Top 5 Times: 1:24:48.6
37 Hampshire 1074 162 172 220 258 262 287
Top 5 Times: 1:25:08.3
38 Metea Valley High School 1085 169 196 211 249 260 273 281
Top 5 Times: 1:25:14.2
39 Bolingbrook High School 1123 3 259 283 285 293 310 312
Top 5 Times: 1:25:58.2
40 Zion-Benton Twp. High School 1132 197 198 227 228 282 284 288
Top 5 Times: 1:25:52.7
41 Victor J. Andrew 1171 115 223 263 264 306 308 316
Top 5 Times: 1:26:44.9
42 Romeoville High School 1204 176 244 257 261 266 298 307
Top 5 Times: 1:26:27.8
43 East Moline United 1294 203 253 255 289 294 305
Top 5 Times: 1:27:45.4
44 Northside College Prep 1380 240 256 272 297 315 317 318
Top 5 Times: 1:29:22.8
45 Argo Community High School 1430 246 274 277 314 319
Top 5 Times: 1:30:44.2
46 Addison Trail 1454 243 295 303 304 309 311 320
Top 5 Times: 1:30:38.9
47 Rockford Guilford 1457 269 292 296 299 301 302 313
Top 5 Times: 1:30:19.0
Inc. Normal University 2 finishers
Top 5 Times:
Inc. Granite City HS 2 finishers
Top 5 Times:
Detail Team Results - Boys
Boys - 3A
All Runners
Fishers HS Finish Position - 1
Team Score (places): 147 Team Score (times): 1:16:46.1 Average Time: 15:21.2
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 3440 Ethan Meyer sr 13 13 15:04.4 15:04.4 0:40.0
2 3432 Will Clark so 19 32 15:16.6 30:21.1 0:52.2
3 3439 Alex Meyer sr 24 56 15:20.3 45:41.4 0:55.9
4 3434 Quintin Goldman sr 40 96 15:29.4 1:01:10.9 1:05.0
5 3443 Drew Smith jr 51 147 15:35.1 1:16:46.1 1:10.7
6 3427 Dylan Arive sr 55 202 15:37.9 1:32:24.1 1:13.5
7 3436 Jared Halamka sr 75 277 15:47.5 1:48:11.6 1:23.1
8 3438 Max McCollum so More Than 7 15:53.6 2:04:05.3 1:29.2
9 3429 Thomas Brelage sr More Than 7 16:10.0 2:20:15.3 1:45.6
10 3428 Jake Brattain sr More Than 7 16:41.6 2:36:57.0 2:17.1
Lyons Township Finish Position - 2
Team Score (places): 165 Team Score (times): 1:16:52.8 Average Time: 15:22.5
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 4013 Jack Ehlert jr 11 11 14:59.0 14:59.0 0:34.6
2 4032 Jocqael Thorpe so 22 33 15:17.4 30:16.5 0:52.9
3 4008 Ryan Bonfiglio sr 33 66 15:25.9 45:42.5 1:01.5
4 4016 Owen Hays so 46 112 15:32.8 1:01:15.3 1:08.4
5 4012 Drew Dilcher sr 53 165 15:37.4 1:16:52.8 1:13.0
6 4021 Sawyer Madell so 54 219 15:37.9 1:32:30.7 1:13.5
7 4014 Finn Gallagher fr 74 293 15:46.8 1:48:17.6 1:22.4
8 4024 Sean McDermott sr More Than 7 16:18.3 2:04:36.0 1:53.9
Glenbard West Finish Position - 3
Team Score (places): 171 Team Score (times): 1:16:10.6 Average Time: 15:14.1
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 3553 Rory Cavan sr 1 1 14:24.4 14:24.4 0:00.0
2 3586 Stephen Moody sr 8 9 14:55.4 29:19.8 0:30.9
3 3591 William O'Brien sr 45 54 15:31.9 44:51.7 1:07.4
4 3593 Ian Repking sr 52 106 15:36.8 1:00:28.6 1:12.4
5 3568 William Hohe so 65 171 15:42.0 1:16:10.6 1:17.6
6 3555 Pierce Cousins so 77 248 15:48.4 1:31:59.1 1:24.0
7 3562 Bennett Fate sr 90 338 15:53.9 1:47:53.0 1:29.5
8 3566 Colin Hess so More Than 7 16:17.0 2:04:10.0 1:52.5
9 3580 Andrew Malek jr More Than 7 16:33.1 2:20:43.2 2:08.6
10 3577 Jake Kaslewicz sr More Than 7 16:41.1 2:37:24.3 2:16.6
Oswego East High School Finish Position - 4
Team Score (places): 201 Team Score (times): 1:17:12.0 Average Time: 15:26.4
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 4634 Luke Wentz jr 15 15 15:07.5 15:07.5 0:43.1
2 4603 Heriberto Alvarez jr 17 32 15:09.8 30:17.4 0:45.4
3 4606 Nicholas Bozarth jr 31 63 15:25.5 45:43.0 1:01.1
4 4635 Brad Wiggins jr 59 122 15:38.9 1:01:22.0 1:14.5
5 4615 Nick Henz so 79 201 15:50.0 1:17:12.0 1:25.6
6 4620 Maverick Lange jr 111 312 16:04.9 1:33:17.0 1:40.4
7 4636 Lukas Wolf sr 146 458 16:22.6 1:49:39.6 1:58.1
8 4607 Nathan Brischetto jr More Than 7 16:35.1 2:06:14.8 2:10.7
9 4629 Ryan Schiltz jr More Than 7 17:01.2 2:23:16.1 2:36.8
10 4619 Tyler Koopman jr More Than 7 17:11.3 2:40:27.4 2:46.9
New Trier High School Finish Position - 5
Team Score (places): 268 Team Score (times): 1:18:02.1 Average Time: 15:36.4
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 4465 Charlie Forbes sr 38 38 15:27.8 15:27.8 1:03.3
2 4461 Ford Baker sr 42 80 15:30.7 30:58.6 1:06.3
3 4472 Luke Wisner sr 57 137 15:38.1 46:36.7 1:13.7
4 4466 Joey Galindo sr 58 195 15:38.6 1:02:15.4 1:14.2
5 4463 Jackson Flick jr 73 268 15:46.7 1:18:02.1 1:22.3
6 4467 Graeme Lane sr 88 356 15:53.3 1:33:55.5 1:28.9
7 4460 Ben Akason jr 103 459 15:59.5 1:49:55.1 1:35.1
Maine South Finish Position - 6
Team Score (places): 278 Team Score (times): 1:17:48.1 Average Time: 15:33.6
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 4064 Tommy Brady sr 6 6 14:53.4 14:53.4 0:28.9
2 4078 Joey Kasch jr 32 38 15:25.6 30:19.0 1:01.2
3 4088 Ian Spears sr 43 81 15:30.7 45:49.8 1:06.3
4 4066 Adam Christopher jr 85 166 15:52.4 1:01:42.3 1:28.0
5 4065 Luke Burkum jr 112 278 16:05.7 1:17:48.1 1:41.3
6 4085 Matt Schilling sr 189 467 16:45.6 1:34:33.7 2:21.2
7 4063 Sean Bauer jr 200 667 16:52.2 1:51:26.0 2:27.7
8 4061 Brad Altman jr More Than 7 18:00.3 2:09:26.3 3:35.9
9 4075 Adam Hauser sr More Than 7 18:05.6 2:27:32.0 3:41.2
Minooka Finish Position - 7
Team Score (places): 305 Team Score (times): 1:18:21.5 Average Time: 15:40.3
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 4326 Jason Hoffman jr 29 29 15:23.7 15:23.7 0:59.2
2 4353 Vincent Van Eck so 56 85 15:38.0 31:01.8 1:13.6
3 4341 Hunter Phillips jr 67 152 15:42.5 46:44.3 1:18.0
4 4328 Seth Joder sr 70 222 15:45.2 1:02:29.6 1:20.8
5 4311 Mark Dames sr 83 305 15:51.9 1:18:21.5 1:27.5
6 4320 Jordan Freese sr 105 410 16:01.2 1:34:22.7 1:36.7
7 4345 Daniel Schalk fr 119 529 16:11.7 1:50:34.4 1:47.2
8 4347 Cole Senders sr More Than 7 16:45.5 2:07:20.0 2:21.1
9 4303 Nicolas Beck sr More Than 7 16:46.3 2:24:06.4 2:21.9
10 4305 Christian Carbajal sr More Than 7 16:58.7 2:41:05.1 2:34.3
Batavia High School Finish Position - 8
Team Score (places): 331 Team Score (times): 1:18:34.4 Average Time: 15:42.8
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 2535 Chris Levario sr 48 48 15:34.3 15:34.3 1:09.9
2 2529 Adam Kennedy jr 50 98 15:34.7 31:09.1 1:10.3
3 2533 Joe Knanishu jr 60 158 15:39.3 46:48.4 1:14.8
4 2545 Damian Rodriguez jr 86 244 15:53.0 1:02:41.4 1:28.5
5 2517 Reid Coyle sr 87 331 15:53.0 1:18:34.4 1:28.5
6 2549 Eamon Samsami jr 156 487 16:26.7 1:35:01.2 2:02.2
7 2525 Ryan Hamilton jr 174 661 16:35.7 1:51:36.9 2:11.2
Rolling Meadows High School Finish Position - 9
Team Score (places): 332 Team Score (times): 1:18:17.2 Average Time: 15:39.4
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 4992 Eddie Lennon sr 9 9 14:58.0 14:58.0 0:33.6
2 4988 Stephen Barretto so 39 48 15:28.1 30:26.2 1:03.7
3 5001 Matt Schoessling sr 47 95 15:33.1 45:59.3 1:08.6
4 4994 Cj Miller sr 94 189 15:55.8 1:01:55.1 1:31.3
5 5003 Jacob Wright jr 143 332 16:22.0 1:18:17.2 1:57.5
6 4996 Nate Orylk sr 149 481 16:23.5 1:34:40.7 1:59.1
7 4997 Royce Piscitello sr 177 658 16:37.7 1:51:18.4 2:13.2
8 4993 Jack Martin jr More Than 7 16:57.0 2:08:15.5 2:32.6
9 4989 Aidan Fruzyna sr More Than 7 17:07.6 2:25:23.1 2:43.2
Waubonsie Valley HS Boys Finish Position - 10
Team Score (places): 365 Team Score (times): 1:18:50.6 Average Time: 15:46.1
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 5373 Wes Beitler jr 35 35 15:26.9 15:26.9 1:02.4
2 5377 Jackson Bukala jr 71 106 15:45.8 31:12.7 1:21.4
3 5375 Zach Benziger so 72 178 15:46.1 46:58.9 1:21.7
4 5398 Eryk Stewart sr 78 256 15:48.7 1:02:47.7 1:24.3
5 5372 Alex Barenbrugge sr 109 365 16:02.9 1:18:50.6 1:38.5
6 5394 Nate Sheppard jr 178 543 16:38.3 1:35:29.0 2:13.9
7 5389 Toby McGuire jr 212 755 16:58.5 1:52:27.6 2:34.1
8 5399 Joey Sweeney so More Than 7 16:59.0 2:09:26.6 2:34.5
Edwardsville Finish Position - 11
Team Score (places): 382 Team Score (times): 1:18:40.6 Average Time: 15:44.1
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 3251 Roland Prenzler sr 7 7 14:54.7 14:54.7 0:30.2
2 3249 Jack Pifer jr 26 33 15:21.1 30:15.8 0:56.7
3 3261 Zach Walters jr 62 95 15:40.5 45:56.3 1:16.0
4 3234 Max Hartmann sr 95 190 15:55.9 1:01:52.2 1:31.4
5 3259 Alexander Valdez jr 192 382 16:48.3 1:18:40.6 2:23.9
6 3257 Drew Stover so 229 611 17:10.7 1:35:51.4 2:46.3
7 3238 Ryan Luitjohan fr 242 853 17:18.0 1:53:09.4 2:53.6
8 3250 Dan Powell sr More Than 7 17:32.4 2:10:41.9 3:08.0
Saint Ignatius College Prep Finish Position - 12
Team Score (places): 388 Team Score (times): 1:19:01.5 Average Time: 15:48.3
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 5067 Jacob Flynn jr 23 23 15:17.8 15:17.8 0:53.3
2 5111 John Walls sr 28 51 15:22.2 30:40.0 0:57.8
3 5089 Liam Linnen so 84 135 15:52.4 46:32.5 1:28.0
4 5059 Christian Coletta sr 122 257 16:12.8 1:02:45.4 1:48.4
5 5102 John Rittereiser sr 131 388 16:16.1 1:19:01.5 1:51.6
6 5087 Michael Lesak jr 132 520 16:17.1 1:35:18.7 1:52.7
7 5096 Thomas Novy sr 159 679 16:27.4 1:51:46.1 2:03.0
8 5088 Colin Linnen so More Than 7 16:35.0 2:08:21.1 2:10.5
9 5083 Al Kaleshi jr More Than 7 16:50.8 2:25:11.9 2:26.3
10 5085 Carlin Kyhl so More Than 7 17:10.3 2:42:22.2 2:45.8
Downers Grove North Finish Position - 13
Team Score (places): 399 Team Score (times): 1:18:21.5 Average Time: 15:40.3
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 3010 Jack Roberts sr 2 2 14:26.5 14:26.5 0:02.0
2 2976 Evan Cummins so 69 71 15:44.6 30:11.1 1:20.2
3 3019 Evangelos Stavrou so 104 175 16:00.5 46:11.6 1:36.0
4 3016 Matt Shimenetto jr 107 282 16:01.6 1:02:13.2 1:37.1
5 3011 Matt Rowley so 117 399 16:08.2 1:18:21.5 1:43.8
6 2973 Niall Brennan so 142 541 16:21.8 1:34:43.4 1:57.4
7 2977 Thomas Diamond jr 153 694 16:25.4 1:51:08.8 2:01.0
8 2990 Clark Kelly jr More Than 7 16:25.7 2:07:34.6 2:01.3
9 3023 Phillip Tipton so More Than 7 16:44.0 2:24:18.6 2:19.6
10 3022 Andrew Thompson jr More Than 7 16:55.1 2:41:13.8 2:30.7
Hinsdale Central High School Finish Position - 14
Team Score (places): 418 Team Score (times): 1:19:18.9 Average Time: 15:51.7
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 3706 Matt Kusak sr 30 30 15:24.2 15:24.2 0:59.7
2 3712 Piyush Mekla so 37 67 15:27.5 30:51.7 1:03.1
3 3711 Carter McCarroll jr 89 156 15:53.3 46:45.1 1:28.9
4 3696 Chinmay Amin jr 126 282 16:14.4 1:02:59.5 1:49.9
5 3716 Chase Sandlin sr 136 418 16:19.4 1:19:18.9 1:54.9
6 3700 Bradley Davis sr 182 600 16:42.3 1:36:01.2 2:17.8
7 3723 Michael Ward sr 209 809 16:55.5 1:52:56.8 2:31.1
Downers Grove South Finish Position - 15
Team Score (places): 459 Team Score (times): 1:19:31.6 Average Time: 15:54.3
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 3074 Edwin Siuda sr 18 18 15:11.9 15:11.9 0:47.5
2 3084 George Willer sr 91 109 15:54.4 31:06.3 1:29.9
3 3077 Canyon Stage jr 93 202 15:55.2 47:01.5 1:30.7
4 3062 John Norris jr 128 330 16:15.0 1:03:16.5 1:50.5
5 3060 Stephen Nicholson jr 129 459 16:15.0 1:19:31.6 1:50.5
6 3043 John Heneghan jr 135 594 16:19.2 1:35:50.8 1:54.8
7 3071 Brock Royle sr 140 734 16:21.4 1:52:12.3 1:57.0
8 3065 Matthew Peloso sr More Than 7 16:24.7 2:08:37.1 2:00.3
9 3040 Nick Dziedzic sr More Than 7 16:32.3 2:25:09.5 2:07.9
10 3083 James Weigel sr More Than 7 17:43.1 2:42:52.6 3:18.7
Marmion Academy Finish Position - 16
Team Score (places): 485 Team Score (times): 1:19:45.6 Average Time: 15:57.1
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 4119 Jack Brewster sr 68 68 15:43.7 15:43.7 1:19.3
2 4120 Alex Carlson jr 99 167 15:58.0 31:41.8 1:33.6
3 4122 Jake Coffman sr 102 269 15:58.9 47:40.7 1:34.4
4 4118 Keegan Bennett sr 106 375 16:01.3 1:03:42.0 1:36.8
5 4129 Anthony Zangler jr 110 485 16:03.5 1:19:45.6 1:39.1
6 4126 Jake Harron sr 147 632 16:23.1 1:36:08.8 1:58.7
7 4121 Trevis Clementi jr 194 826 16:50.6 1:52:59.5 2:26.2
Lockport Township Finish Position - 17
Team Score (places): 497 Team Score (times): 1:19:58.3 Average Time: 15:59.6
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 4000 Marc Schelli sr 66 66 15:42.0 15:42.0 1:17.6
2 3998 Donvan Paske sr 76 142 15:47.8 31:29.9 1:23.4
3 3997 Aidan Pajeau jr 100 242 15:58.8 47:28.7 1:34.4
4 3985 Jacob Hinchley jr 125 367 16:14.0 1:03:42.8 1:49.5
5 3990 Alexander Kistinger sr 130 497 16:15.5 1:19:58.3 1:51.1
6 3994 Austin Molitor so 165 662 16:30.1 1:36:28.5 2:05.6
7 3983 Brendan Diamond jr 202 864 16:52.4 1:53:20.9 2:28.0
8 3972 Michael Barber jr More Than 7 16:57.5 2:10:18.5 2:33.0
9 4001 Josh Scholl jr More Than 7 17:18.2 2:27:36.7 2:53.8
10 3971 Kaelum Alvarez jr More Than 7 17:45.7 2:45:22.4 3:21.2
Dundee Crown High School Finish Position - 18
Team Score (places): 520 Team Score (times): 1:19:54.7 Average Time: 15:58.9
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 3127 Adam Swanson sr 12 12 15:00.7 15:00.7 0:36.3
2 3100 Lucas Janikowski sr 27 39 15:22.0 30:22.8 0:57.5
3 3101 Mark Jensen sr 108 147 16:01.8 46:24.6 1:37.3
4 3133 Max Wizgird jr 155 302 16:26.4 1:02:51.0 2:01.9
5 3099 Brian Hernandez sr 218 520 17:03.7 1:19:54.7 2:39.3
6 3132 Kyle Wizgird sr 247 767 17:20.3 1:37:15.1 2:55.9
7 3109 Albert Navarro sr 321 1088 19:19.8 1:56:34.9 4:55.3
Whitney Young H.S Finish Position - 19
Team Score (places): 562 Team Score (times): 1:20:09.1 Average Time: 16:01.8
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 5457 Samuel Rivera sr 4 4 14:46.0 14:46.0 0:21.5
2 5453 Charlie Nevins sr 21 25 15:17.1 30:03.1 0:52.6
3 5461 Keaton Schwartz sr 137 162 16:19.7 46:22.9 1:55.3
4 5466 Justin Villasenor jr 181 343 16:42.1 1:03:05.0 2:17.6
5 5429 Seth Carlson so 219 562 17:04.1 1:20:09.1 2:39.7
6 5464 Tristan Taylor sr 237 799 17:16.0 1:37:25.2 2:51.6
DeKalb High School Finish Position - 20
Team Score (places): 586 Team Score (times): 1:20:47.1 Average Time: 16:09.4
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 2916 Aidan Donohue jr 20 20 15:17.1 15:17.1 0:52.6
2 2944 Emmanuel Yepiz jr 25 45 15:20.8 30:37.9 0:56.3
3 2912 Juan Castro jr 138 183 16:20.8 46:58.7 1:56.3
4 2926 Riley Marks sr 167 350 16:32.5 1:03:31.3 2:08.1
5 2928 Mario Montoya sr 236 586 17:15.7 1:20:47.1 2:51.3
6 2930 Karl Olsen so 278 864 17:43.9 1:38:31.0 3:19.5
7 2935 Ulysses Ramos so 300 1164 18:14.0 1:56:45.0 3:49.5
8 2909 Aidan Bengford jr More Than 7 18:42.8 2:15:27.9 4:18.4
9 2931 Will Paquette jr More Than 7 19:03.8 2:34:31.7 4:39.4
Yorkville High School Finish Position - 21
Team Score (places): 589 Team Score (times): 1:20:43.2 Average Time: 16:08.6
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 5608 Ivan Westcott so 41 41 15:30.5 15:30.5 1:06.1
2 5573 Ben Tholen sr 63 104 15:40.7 31:11.3 1:16.3
3 5583 Jackson Edwards so 150 254 16:24.1 47:35.5 1:59.7
4 5596 Alex Loos sr 151 405 16:24.4 1:03:59.9 2:00.0
5 5590 Austin Hunter jr 184 589 16:43.3 1:20:43.2 2:18.8
6 5595 Corey Kramer jr 245 834 17:19.0 1:38:02.3 2:54.6
Adlai E. Stevenson High School Finish Position - 22
Team Score (places): 598 Team Score (times): 1:20:47.6 Average Time: 16:09.5
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 2411 Alex Beckerman sr 36 36 15:27.5 15:27.5 1:03.0
2 2418 Anthony Rodriguez jr 120 156 16:11.8 31:39.3 1:47.3
3 2416 Corey Pacernick jr 127 283 16:14.7 47:54.0 1:50.3
4 2422 Alan Sherman sr 154 437 16:25.7 1:04:19.8 2:01.3
5 2423 Cameron Sprague jr 161 598 16:27.8 1:20:47.6 2:03.3
6 2420 Daniel Saltz sr 180 778 16:41.7 1:37:29.3 2:17.2
7 2413 Dawei Ding sr 252 1030 17:23.0 1:54:52.3 2:58.5
8 2417 Stuart Rand jr More Than 7 17:43.7 2:12:36.0 3:19.2
9 2419 Jacob Rubin sr More Than 7 18:01.9 2:30:38.0 3:37.5
Evanston Township High School Finish Position - 23
Team Score (places): 613 Team Score (times): 1:20:45.2 Average Time: 16:09.0
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 3397 Maximus Peterson jr 16 16 15:09.3 15:09.3 0:44.8
2 3384 Maxwell Ebeling sr 82 98 15:51.5 31:00.8 1:27.1
3 3388 Moran James jr 160 258 16:27.5 47:28.4 2:03.1
4 3402 Conor Ward jr 164 422 16:29.7 1:03:58.1 2:05.3
5 3394 Julion Michelin sr 191 613 16:47.0 1:20:45.2 2:22.6
6 3380 Ellis Alan so 195 808 16:51.5 1:37:36.8 2:27.1
7 3383 J.t. Darin so 251 1059 17:22.6 1:54:59.4 2:58.1
8 3385 Ayoub El Ashmawi sr More Than 7 17:37.0 2:12:36.4 3:12.5
9 3381 Owen Briggman so More Than 7 17:55.3 2:30:31.8 3:30.9
10 3395 Sacrad Michelin jr More Than 7 18:06.9 2:48:38.7 3:42.5
Cary-Grove High School Finish Position - 24
Team Score (places): 627 Team Score (times): 1:20:59.7 Average Time: 16:11.9
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 2732 Maxum Caesar jr 61 61 15:40.1 15:40.1 1:15.7
2 2763 Derek Warren sr 97 158 15:56.7 31:36.9 1:32.3
3 2750 Ryan Peters so 144 302 16:22.0 47:59.0 1:57.6
4 2728 Ian Barnes fr 157 459 16:26.9 1:04:25.9 2:02.4
5 2735 Joey Drage fr 168 627 16:33.7 1:20:59.7 2:09.3
6 2745 Ashby Jordan fr 175 802 16:37.0 1:37:36.7 2:12.5
7 2747 Andrew Lewis sr 215 1017 17:03.0 1:54:39.8 2:38.5
8 2764 James Wozniak sr More Than 7 17:23.4 2:12:03.2 2:59.0
9 2733 Juan Camargo sr More Than 7 17:24.1 2:29:27.4 2:59.7
10 2753 Thomas Roth sr More Than 7 17:35.5 2:47:02.9 3:11.0
Highland Park High School Finish Position - 25
Team Score (places): 637 Team Score (times): 1:21:06.8 Average Time: 16:13.3
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 3688 Jose Reyes sr 34 34 15:26.4 15:26.4 1:01.9
2 3687 Jason Polydoris so 44 78 15:31.3 30:57.7 1:06.9
3 3661 Alex Brown fr 163 241 16:29.4 47:27.2 2:05.0
4 3667 Corey Fairchild jr 190 431 16:46.4 1:04:13.6 2:22.0
5 3659 Erik Anderson so 206 637 16:53.1 1:21:06.8 2:28.7
6 3682 Jordy Mazza sr 231 868 17:12.6 1:38:19.4 2:48.1
7 3694 Jason Werneth so 279 1147 17:44.7 1:56:04.1 3:20.2
8 3668 Max Friedman so More Than 7 17:45.3 2:13:49.4 3:20.8
9 3689 Ryan Rosenfeld jr More Than 7 18:55.4 2:32:44.9 4:31.0
10 3660 Andrew Biondi sr More Than 7 19:36.9 2:52:21.8 5:12.4
Plainfield North Finish Position - 26
Team Score (places): 646 Team Score (times): 1:21:16.8 Average Time: 16:15.3
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 4708 Matthew Thomas jr 80 80 15:51.2 15:51.2 1:26.8
2 4695 Nick Lowe sr 133 213 16:17.3 32:08.6 1:52.9
3 4686 Jack Anderson sr 134 347 16:19.2 48:27.8 1:54.7
4 4696 Ryan Maseman so 141 488 16:21.6 1:04:49.4 1:57.1
5 4688 Sean Curran jr 158 646 16:27.4 1:21:16.8 2:03.0
6 4697 Patrick McManaman sr 170 816 16:34.7 1:37:51.6 2:10.3
7 4704 Michael Schmauderer jr 186 1002 16:43.9 1:54:35.6 2:19.5
8 4710 Ryan Walczak sr More Than 7 16:44.7 2:11:20.3 2:20.3
9 4699 Jack Patton jr More Than 7 17:08.9 2:28:29.3 2:44.5
10 4693 Jacob Henry jr More Than 7 17:21.3 2:45:50.7 2:56.9
Lincoln-Way Central HS Finish Position - 27
Team Score (places): 656 Team Score (times): 1:20:57.8 Average Time: 16:11.5
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 3968 Jared Kreis jr 5 5 14:48.3 14:48.3 0:23.8
2 3966 Andrew Englert sr 64 69 15:42.0 30:30.3 1:17.5
3 3964 Jackson Burriss sr 179 248 16:40.8 47:11.1 2:16.3
4 3970 Caden Simone fr 201 449 16:52.3 1:04:03.4 2:27.8
5 3967 Erik Johnson jr 207 656 16:54.4 1:20:57.8 2:30.0
6 3965 Lucas Dion jr 230 886 17:12.0 1:38:09.8 2:47.5
7 3969 Jay Parker so 235 1121 17:15.0 1:55:24.9 2:50.6
Jacobs High School Finish Position - 28
Team Score (places): 704 Team Score (times): 1:21:41.0 Average Time: 16:20.2
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 3786 Mark Lemke sr 49 49 15:34.5 15:34.5 1:10.0
2 3774 Andrew Doetsch fr 96 145 15:56.0 31:30.5 1:31.5
3 3804 Daniel Sanders so 166 311 16:31.9 48:02.5 2:07.5
4 3772 Brandon Cole sr 185 496 16:43.4 1:04:45.9 2:19.0
5 3788 Evan Ludlum sr 208 704 16:55.0 1:21:41.0 2:30.5
6 3787 Justin Lorenz sr 238 942 17:16.9 1:38:57.9 2:52.4
7 3800 Trevor Petrin jr 248 1190 17:21.6 1:56:19.5 2:57.1
8 3779 Kyle Horn so More Than 7 17:27.1 2:13:46.6 3:02.6
9 3768 Brett Bognar sr More Than 7 17:43.3 2:31:30.0 3:18.9
Normal West Finish Position - 29
Team Score (places): 724 Team Score (times): 1:21:48.6 Average Time: 16:21.7
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 4563 Charles Wetzel jr 10 10 14:58.6 14:58.6 0:34.2
2 4528 Gabriel Bush sr 121 131 16:11.9 31:10.6 1:47.5
3 4553 Luke Reinhart fr 152 283 16:25.0 47:35.6 2:00.5
4 4558 Grayson Talaski so 217 500 17:03.5 1:04:39.2 2:39.1
5 4531 Cody Dunn fr 224 724 17:09.4 1:21:48.6 2:44.9
6 4548 Joshua Perry so 241 965 17:17.7 1:39:06.3 2:53.3
7 4527 Elijah Bush so 276 1241 17:42.9 1:56:49.3 3:18.5
8 4536 Owen Gieseler fr More Than 7 17:56.2 2:14:45.5 3:31.7
9 4532 Jalen Erps fr More Than 7 18:14.5 2:33:00.1 3:50.1
10 4525 Michael Betancourt so More Than 7 18:37.4 2:51:37.6 4:13.0
Buffalo Grove High School Finish Position - 30
Team Score (places): 751 Team Score (times): 1:22:12.6 Average Time: 16:26.5
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 2679 Grant Wasielewski jr 92 92 15:54.9 15:54.9 1:30.5
2 2680 Luke Wenzel sr 116 208 16:07.6 32:02.6 1:43.2
3 2662 Tyler Matsuda fr 139 347 16:21.4 48:24.0 1:56.9
4 2655 Javier Guerrero sr 188 535 16:45.1 1:05:09.2 2:20.7
5 2675 Jake Spies sr 216 751 17:03.4 1:22:12.6 2:38.9
6 2663 Matt Metzger sr 232 983 17:12.9 1:39:25.6 2:48.5
7 2678 Joe Vossel sr 280 1263 17:46.7 1:57:12.4 3:22.3
Berwyn/Cicero Morton High School Finish Position - 31
Team Score (places): 752 Team Score (times): 1:22:04.4 Average Time: 16:24.8
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 2619 Guillermo Ibarra jr 14 14 15:07.3 15:07.3 0:42.9
2 2620 Anthony Munoz sr 113 127 16:06.5 31:13.8 1:42.0
3 2615 Juan Duran sr 199 326 16:51.9 48:05.7 2:27.4
4 2616 Jonathan Garcia sr 205 531 16:53.0 1:04:58.7 2:28.5
5 2621 Pedro Ocampo sr 221 752 17:05.6 1:22:04.4 2:41.2
6 2624 Kenneth Sandoval sr 225 977 17:09.4 1:39:13.9 2:45.0
7 2623 Veymer Ramos sr 270 1247 17:38.2 1:56:52.1 3:13.7
8 2625 Cruz Trujillo jr More Than 7 17:44.7 2:14:36.8 3:20.3
9 2614 Aaron Delgado sr More Than 7 17:51.2 2:32:28.1 3:26.8
10 2617 Johnathan Gayton so More Than 7 17:52.5 2:50:20.6 3:28.1
McHenry High School Finish Position - 32
Team Score (places): 761 Team Score (times): 1:22:10.7 Average Time: 16:26.1
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 4169 Jessi Garcia jr 101 101 15:58.9 15:58.9 1:34.4
2 4182 Carlos Montes so 123 224 16:12.9 32:11.8 1:48.4
3 4174 Ian Knebl jr 171 395 16:34.8 48:46.6 2:10.4
4 4173 Dylan Jensen jr 173 568 16:35.3 1:05:22.0 2:10.9
5 4168 Kyle Dutkiewicz sr 193 761 16:48.6 1:22:10.7 2:24.2
6 4188 Caleb Schopen so 204 965 16:52.7 1:39:03.4 2:28.2
7 4186 Enrique Robles fr 250 1215 17:22.4 1:56:25.8 2:57.9
8 4194 Justin Wilde jr More Than 7 17:50.0 2:14:15.8 3:25.5
9 4191 Brayden Singer jr More Than 7 17:53.2 2:32:09.0 3:28.7
10 4176 Jacob Letmanski jr More Than 7 18:13.4 2:50:22.5 3:49.0
BBCHS Finish Position - 33
Team Score (places): 862 Team Score (times): 1:23:14.3 Average Time: 16:38.8
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 2566 Jacob Fritz jr 81 81 15:51.3 15:51.3 1:26.8
2 2567 Grayson Gonski jr 145 226 16:22.3 32:13.6 1:57.9
3 2562 Brendan Dalcanton fr 183 409 16:43.2 48:56.9 2:18.8
4 2576 Kellen Saindon sr 214 623 17:00.4 1:05:57.3 2:35.9
5 2571 Noah Kuxmann sr 239 862 17:17.0 1:23:14.3 2:52.5
6 2558 Boston Brooks jr 254 1116 17:24.8 1:40:39.2 3:00.4
7 2556 Matt Anderson so 291 1407 18:01.4 1:58:40.6 3:36.9
8 2565 Grant Fouts fr More Than 7 18:11.5 2:16:52.1 3:47.1
9 2575 Cal Mulder so More Than 7 18:24.0 2:35:16.2 3:59.6
Willowbrook Finish Position - 34
Team Score (places): 875 Team Score (times): 1:23:22.8 Average Time: 16:40.5
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 5501 Tyler King so 118 118 16:10.9 16:10.9 1:46.4
2 5491 Matt Caron sr 124 242 16:14.0 32:24.9 1:49.5
3 5496 Brandon Heselton jr 187 429 16:44.6 49:09.5 2:20.1
4 5493 Mike Danielson sr 213 642 17:00.0 1:06:09.5 2:35.6
5 5510 William Stout sr 233 875 17:13.3 1:23:22.8 2:48.8
6 5502 Nick Leo so 268 1143 17:35.6 1:40:58.5 3:11.2
7 5494 Tom Danielson sr 290 1433 18:01.1 1:58:59.7 3:36.7
8 5507 Liam Riesen jr More Than 7 18:06.6 2:17:06.3 3:42.1
9 5497 Gavin Hitzeman sr More Than 7 18:19.0 2:35:25.4 3:54.6
10 5492 Ben Cuneen so More Than 7 18:26.2 2:53:51.6 4:01.8
Moline High School Finish Position - 35
Team Score (places): *** Team Score (times): 1:24:54.0 Average Time: 16:58.8
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 4383 Jackson McClellan so 114 114 16:07.0 16:07.0 1:42.6
2 4390 Tim Wolf jr 148 262 16:23.3 32:30.3 1:58.8
3 4375 Jon Hutton so 226 488 17:09.6 49:39.9 2:45.2
4 4377 Nikolas Johnson sr 267 755 17:35.1 1:07:15.1 3:10.7
5 4376 Bryce Johnson sr 271 1026 17:38.9 1:24:54.0 3:14.4
6 4388 Nikola Stojanovic sr 275 1301 17:42.1 1:42:36.1 3:17.6
7 4364 Spencer Clapper sr 286 1587 17:54.6 2:00:30.7 3:30.1
8 4359 Sam Adams sr More Than 7 18:04.4 2:18:35.1 3:39.9
Niles North (Skokie) Finish Position - 36
Team Score (places): *** Team Score (times): 1:24:48.6 Average Time: 16:57.7
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 4474 Charlie Montgomery sr 98 98 15:57.1 15:57.1 1:32.6
2 4477 Kian Rizarri sr 210 308 16:56.7 32:53.8 2:32.3
3 4476 Khush Patel sr 222 530 17:07.0 50:00.8 2:42.5
4 4478 Amin Sahid sr 234 764 17:14.5 1:07:15.4 2:50.1
5 4475 Jay Patel sr 265 1029 17:33.2 1:24:48.6 3:08.7
Hampshire Finish Position - 37
Team Score (places): *** Team Score (times): 1:25:08.3 Average Time: 17:01.6
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 3637 Isai Morales so 162 162 16:28.6 16:28.6 2:04.1
2 3635 Tommy Croissant sr 172 334 16:35.0 33:03.6 2:10.5
3 3636 Teddy Lyon sr 220 554 17:05.4 50:09.0 2:41.0
4 3639 Alex Surprise sr 258 812 17:28.3 1:07:37.4 3:03.8
5 3638 Darius Nguepi so 262 1074 17:30.9 1:25:08.3 3:06.4
6 3634 Jacob Carignan sr 287 1361 17:55.4 1:43:03.7 3:31.0
Metea Valley High School Finish Position - 38
Team Score (places): *** Team Score (times): 1:25:14.2 Average Time: 17:02.8
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 4269 Ben Malloy sr 169 169 16:33.9 16:33.9 2:09.5
2 4290 Krishna Vasudev jr 196 365 16:51.7 33:25.7 2:27.3
3 4254 Justin Fichte sr 211 576 16:57.1 50:22.9 2:32.7
4 4250 Jack Coyle jr 249 825 17:21.9 1:07:44.8 2:57.5
5 4286 Ryan Schlesinger jr 260 1085 17:29.4 1:25:14.2 3:04.9
6 4238 Evan Bach so 273 1358 17:40.2 1:42:54.5 3:15.8
7 4237 Shravan Arun sr 281 1639 17:47.5 2:00:42.0 3:23.0
8 4251 Addison Edwards so More Than 7 17:57.6 2:18:39.6 3:33.1
9 4240 Braden Bernas jr More Than 7 18:25.7 2:37:05.4 4:01.3
10 4235 Bilal Abrar so More Than 7 18:53.3 2:55:58.8 4:28.9
Bolingbrook High School Finish Position - 39
Team Score (places): *** Team Score (times): 1:25:58.2 Average Time: 17:11.6
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 2630 Tyler Cushing jr 3 3 14:44.8 14:44.8 0:20.3
2 2634 Prue Thomas sr 259 262 17:29.0 32:13.8 3:04.5
3 2633 Kendall Scott sr 283 545 17:48.9 50:02.7 3:24.4
4 2635 Brett Wasick fr 285 830 17:53.4 1:07:56.2 3:29.0
5 2629 Jakob Cozzi jr 293 1123 18:02.0 1:25:58.2 3:37.6
6 2636 Connor Wasick fr 310 1433 18:34.3 1:44:32.6 4:09.9
7 2627 Joshua Beechler fr 312 1745 18:36.3 2:03:09.0 4:11.9
8 2628 Micah Booth so More Than 7 19:46.1 2:22:55.2 5:21.7
Zion-Benton Twp. High School Finish Position - 40
Team Score (places): *** Team Score (times): 1:25:52.7 Average Time: 17:10.5
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 5618 Avedis Sarkisian sr 197 197 16:51.8 16:51.8 2:27.4
2 5609 Miguel Balderas sr 198 395 16:51.8 33:43.7 2:27.4
3 5615 Victor Mares sr 227 622 17:09.7 50:53.4 2:45.3
4 5616 Jason Mascorro sr 228 850 17:10.5 1:08:04.0 2:46.1
5 5612 Tristan Fitzgerald sr 282 1132 17:48.6 1:25:52.7 3:24.2
6 5617 Nathaniel Rivera so 284 1416 17:49.6 1:43:42.3 3:25.2
7 5614 Marcos Luevano so 288 1704 17:57.8 2:01:40.1 3:33.4
8 5611 Andrew Figueroa jr More Than 7 18:10.1 2:19:50.3 3:45.6
9 5619 Lance Storey sr More Than 7 18:25.8 2:38:16.1 4:01.4
10 5610 Kevin Daniels sr More Than 7 18:59.8 2:57:16.0 4:35.4
Victor J. Andrew Finish Position - 41
Team Score (places): *** Team Score (times): 1:26:44.9 Average Time: 17:20.9
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 5316 Jack Ballard jr 115 115 16:07.3 16:07.3 1:42.8
2 5321 Jacob Malinoff jr 223 338 17:08.9 33:16.2 2:44.4
3 5320 Collin Landers so 263 601 17:31.8 50:48.1 3:07.4
4 5327 Luke Snedden so 264 865 17:33.2 1:08:21.3 3:08.7
5 5325 Mike Ryan sr 306 1171 18:23.6 1:26:44.9 3:59.1
6 5326 Kyle Sadowski sr 308 1479 18:27.2 1:45:12.1 4:02.7
7 5322 Moe Maro sr 316 1795 18:47.8 2:03:59.9 4:23.4
8 5319 Nathan Haynie so More Than 7 19:02.2 2:23:02.2 4:37.8
9 5323 Ryan Marynowski fr More Than 7 19:26.6 2:42:28.9 5:02.2
Romeoville High School Finish Position - 42
Team Score (places): *** Team Score (times): 1:26:27.8 Average Time: 17:17.5
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 5005 Manuel Buendia sr 176 176 16:37.6 16:37.6 2:13.2
2 5016 Leonardo Perez jr 244 420 17:18.9 33:56.6 2:54.5
3 5011 Joshua Kamuda so 257 677 17:26.5 51:23.2 3:02.1
4 5007 Eduardo Fulgencio sr 261 938 17:30.7 1:08:53.9 3:06.3
5 5017 Chase Pruett so 266 1204 17:33.8 1:26:27.8 3:09.4
6 5012 David Krupa sr 298 1502 18:12.6 1:44:40.4 3:48.1
7 5020 Kevin Swarts sr 307 1809 18:26.4 2:03:06.8 4:01.9
8 5009 Jacoby Jones sr More Than 7 19:09.5 2:22:16.4 4:45.1
East Moline United Finish Position - 43
Team Score (places): *** Team Score (times): 1:27:45.4 Average Time: 17:33.1
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 3195 James Wright jr 203 203 16:52.4 16:52.4 2:28.0
2 3183 Trey Heinz so 253 456 17:23.5 34:16.0 2:59.1
3 3189 Roberto Munoz jr 255 711 17:25.1 51:41.2 3:00.6
4 3194 Logan Veloz fr 289 1000 18:00.2 1:09:41.4 3:35.7
5 3186 Darren Manion sr 294 1294 18:04.0 1:27:45.4 3:39.6
6 3191 Ben Rhodes jr 305 1599 18:22.4 1:46:07.9 3:58.0
Northside College Prep Finish Position - 44
Team Score (places): *** Team Score (times): 1:29:22.8 Average Time: 17:52.5
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 4565 Ezra Hill so 240 240 17:17.4 17:17.4 2:52.9
2 4568 Seth Karall jr 256 496 17:26.4 34:43.8 3:01.9
3 4571 Norberto Nieves sr 272 768 17:39.8 52:23.6 3:15.4
4 4573 Kris Ushijima sr 297 1065 18:12.2 1:10:35.8 3:47.7
5 4570 Jalen Miron jr 315 1380 18:46.9 1:29:22.8 4:22.5
6 4574 Aaron Williams sr 317 1697 18:49.7 1:48:12.5 4:25.3
7 4569 John (minjun) Kim sr 318 2015 18:50.7 2:07:03.3 4:26.3
8 4566 Luke Huff so More Than 7 19:07.4 2:26:10.7 4:43.0
Argo Community High School Finish Position - 45
Team Score (places): *** Team Score (times): 1:30:44.2 Average Time: 18:08.8
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 5648 Dorian Gradzki jr 246 246 17:20.1 17:20.1 2:55.7
2 5647 Carlos Galvan sr 274 520 17:41.0 35:01.2 3:16.6
3 5644 Scott Beveridge so 277 797 17:43.4 52:44.6 3:18.9
4 5652 Eddie Tejeda so 314 1111 18:46.6 1:11:31.3 4:22.2
5 5651 Sebastian Szuba jr 319 1430 19:12.9 1:30:44.2 4:48.4
Addison Trail Finish Position - 46
Team Score (places): *** Team Score (times): 1:30:38.9 Average Time: 18:07.7
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 2398 Dylan Moran so 243 243 17:18.3 17:18.3 2:53.9
2 2381 Ricardo Arreguin sr 295 538 18:06.2 35:24.6 3:41.8
3 2395 Sal Lopez sr 303 841 18:21.1 53:45.7 3:56.6
4 2390 Cole Greaves so 304 1145 18:21.9 1:12:07.6 3:57.4
5 2396 Alex Martinez fr 309 1454 18:31.3 1:30:38.9 4:06.8
6 2405 Jonathan Ramos jr 311 1765 18:35.6 1:49:14.6 4:11.2
7 2391 Julian Lara jr 320 2085 19:16.0 2:08:30.7 4:51.6
8 2399 Max Ojeda fr More Than 7 19:35.8 2:28:06.6 5:11.4
Rockford Guilford Finish Position - 47
Team Score (places): *** Team Score (times): 1:30:19.0 Average Time: 18:03.8
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 4976 Salvador Salas-Godinez so 269 269 17:38.0 17:38.0 3:13.6
2 4971 Joe Gibbons so 292 561 18:01.8 35:39.8 3:37.3
3 4972 Emon Johnson so 296 857 18:11.1 53:51.0 3:46.7
4 4966 Owen Dahlberg fr 299 1156 18:13.2 1:12:04.3 3:48.8
5 4969 Jackson Durso fr 301 1457 18:14.6 1:30:19.0 3:50.2
6 4968 Connor Dennis fr 302 1759 18:15.0 1:48:34.0 3:50.5
7 4977 Conner Sherman so 313 2072 18:41.5 2:07:15.6 4:17.1
Normal University Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 4505 Jackson McClure sr Less Than 5 15:49.2 15:49.2 1:24.8
2 4522 Cooper Wilken sr Less Than 5 15:54.7 31:43.9 1:30.2
Granite City HS Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 3608 Andrew O'Keefe sr Less Than 5 14:51.0 14:51.0 0:26.6
2 3609 Jeremiah Perry jr Less Than 5 16:42.7 31:33.8 2:18.3